lut 27

Czarne mydło afrykańskie

>

Czarne mydło afrykańskie

Czarne mydło afrykańskie

Cudowne właściwości pochodzące z natury czarnego mydła afrykańskiego

Wiele osób wciąż uważa, że naturalne kosmetyki oraz starodawne metody dbania o własną skórę i urodę nie mają sobie równych. Jak można zauważyć od wieków stosowane zabiegi kosmetyczne wykorzystujące jedynie naturalne produkty nie rzeczywiście posiadają świetne właściwości. Doskonałym przykładem takiej sytuacji jest czarne mydło afrykańskie, które stosowane było już wiele długich lat temu na kontynencie Afrykańskim. Dziś produkt ten stosowany jest także w innych częściach świata, gdyż ludzie poznali się na jego działaniu. Przede wszystkim mydła wykonywane są ręcznie z naturalnych składników co czyni je bardzo cennymi produktami.
W skład ich wchodzą:

  • nierafinowany olej palmowy
  • nierafinowane masło shea
  • nierafinowany olej kokosowy
  • strąki drzewa kakaowego

Kolor mydła wynika z jego składników i może osiągać barwę ciemnobrązową do czarnej. Najlepsze mydła posiadają dodatkowo niejednolitą barwę, gdyż zależy ona od stopnia wypiekania strąków drzewa kakaowego. W stu procentach naturalne mydła afrykańskie stanowią prawdziwe cuda w świecie kosmetologii.

Jak powstaje czarne mydło afrykańskie?

Proces produkcji czarnego mydła afrykańskiego to dość złożona procedura. Przede wszystkim polega ona na kilku etapach. Pierwszym z nich jest suszenie strąków drzewa kakaowego, a następnie ich wypiekanie. Przez cały czas wypiekania utrzymywana jest stała temperatura, a od czasu jaki strąki spędzą w piecu zależy barwa przyszłego produktu. Otóż im dłużej wypieka się strąki mydło ma ciemniejszą barwę. Kolejnym etapem jest wymieszanie wypieczonych strąków z pozostałymi składnikami czyli masłem shea, olejem kokosowym, a także olejem palmowym. Następnie masę mydlaną odstawia się a okres około kilku tygodni.

Naturalne i skuteczne mydło

Zwyczajna codzienna pielęgnacja ciała może być przyjemna i naturalna, a co więcej przynosić świetne rezultaty. To właśnie wszystko można uzyskać podczas użytkowania czarnego mydła afrykańskiego. Pochodzące jedynie z naturalnych składników roślinnych nie posiada żadnych konserwantów czy też substancji zapachowych i koloryzujących. Jednocześnie mydło pozwala uzyskać obfitą pianę oraz skutecznie czyścić ciało i twarz. Dodatkowo warto wiedzieć, że produkt ten jest obfity w witaminy A oraz E, a także gliceryny. Mydło to polecane jest szczególnie do cery trądzikowej i tłustej, ale także innych typów. Tak naprawdę posiada ono bardzo szerokie zastosowanie zarówno w przypadku mycia ciała jak i stosowania do pielęgnacji skóry twarzy. To, dlatego produkt ten jest bardzo często stosowany przez ludzi w różnym wieku.

O Serwisie

Copyright © 2010 - 2017 r, dziennikiafrykanskie.pl