Czarny ląd jest wśród turystów i podróżników jednym z najpopularniejszych kontynentem, głównie ze względu na klimat oraz przyrodę. Nawet na północy Afryki liczyć możemy na dosyć wysoką temperaturę i to przez cały rok. Im bliżej równika tym cieplej nie licząc oczywiście wyjątkowo niegościnnych terenów pustynnych, na których wyjątkowo wysokie temperatury utrzymywać mogą się przez cały rok.
Miejsca w pobliżu równika nie są jednak aż tak chętnie odwiedzane głównie ze względu na panującą tam ogólną sytuację polityczną. Problemem paradoksalnie może być także sam klimat, ponieważ zamiast zimy, w obszarach położonych przy równiku występuje tak zwana pora deszczowa. Znacznie zwiększa się wtedy wilgotność powietrza, oraz oczywiście także ilość opadów deszczu.
W krajach, w których przemysł turystyczny jest wyjątkowo dobrze rozwinięty, klimat przypomina już nieco bardziej umiarkowany klimat europejski. Planując wakacje w Afryce, należy przygotować się zwłaszcza na to, że pomiędzy dniem i nocą występować mogą bardzo znaczne różnice w poziomie temperatur. Różnice te dochodzić mogą nawet do kilkudziesięciu stopni, z czego należy sobie zdawać sprawę jeszcze przed wyjazdem.
Dziennikiafrykanskie.pl to serwis, który powstał jako inicjatywa ludzi kochających Afrykę, znających i doceniających jej piękno.
Serwis zawiera informację dotyczące głównie piekna przyrody (fauny i flory) Afryki!
Z roku na rok kraje Afryki cieszą się coraz większym zainteresowaniem oraz popularnością wśród światowych turystów. Chyba każdy w dzieciństwie marzył o podróżach po afryce i polowaniu na afrykańskie lwy i nosorożce. Teraz jest to coraz bardziej możliwe a zarazem bezpieczne, bo jeżeli chodzi o polowanie to tylko i wyłącznie z Aparatem. Emocje takie same, a zabijać nie trzeba.
Dodatkowo Afryka pobudza chęć przyjazdu u zagranicznych turystów ze względu na to, że nadal jest to kraj stosunkowo tani – mam tu na myśli przede wszystkim kraje słabo rozwinięte i zacofane, które budzą swoją dzikością zwierzęce żądze wśród obieżyświatów. Dzięki temu zostawiają oni większe ilości pieniędzy, które są potrzebne na dalszy rozwój tych krajów, które na razie borykają się z wieloma problemami natury gospodarczej. Dużo tam analfabetyzmu. Dzieci nie umieją pisać ani czytać. Poziom opieki zdrowotnej jest skrajnie niski, niewielkie są też nakłady na służbę zdrowia, dlatego kraje te potrzebują szczególnej od nas pomocy.