lut 27

Rzeka Niger w Afryce

>
Rzeka Niger w Afryce

Rzeka Niger w Afryce

Długi bieg rzeki Niger w Afryce

Afryka to kraj o ciekawej i bogatej kulturze oraz atrakcyjnej faunie i florze. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów i poszukiwaczy przygód w celu poznania choć części tego niezwykłego miejsca. Z pewnością nie brakuje im wrażeń. W Afryce występują dwie bardzo długie rzeki. Są to Nil i Kongo. Mają one znaczenie w rozwoju całego kontynentu. Jednak warto wspomnieć, że istnieje także trzecia co do długości rzeka, a mianowicie Niger.
Przepływa on przez sześć państw:

  • Gwinea
  • Mali
  • Niger
  • Benin
  • Nigeria

Niger znajduje się w zachodniej części Afryki. Jej całkowita długość to 4148 km, a powierzchnia wynosi 2 118 000 km2. Jej źródło znajduje się w Górach Loma w Gwinei, a sama rzeka wpływa do Zatoki Gwinejskiej i Oceanu Atlantyckiego. Ze względu na swoją długość i łączenie ze sobą pięciu państw Niger ma wielkie znaczenie w rozwoju gospodarki. Poprzez rzekę transportowane są różnorodne produkty i towary. Nie tylko w dzisiejszych czasach, ale także już wiele lat temu Niger stanowił bardzo ważny szlak komunikacyjny. A to jak wiadomo ma bardzo duże znaczenie. Dzięki rozwiniętej w okolicy żegludze możliwe jest przekazywanie wszelkich towarów w obrębie wielu państw. Zazwyczaj transportowane są pszenica, owoce czy też kawa i inne produkty takie jak na przykład surowce naturalne.

Woda oznacza życie – zwłaszcza w Afryce

Nie od dziś wiadomo, że woda jest potrzebna do życia każdej istocie na ziemi. To właśnie, dlatego rzeka Niger ma duże znaczenie dla żyjących wokół ludzi. Przede wszystkim jest ona źródłem wody, ale także pozwala uprawiać rolę. Dzięki nawodnionym i żyznym terenom możliwe jest pozyskiwanie różnorodnych plonów, a to ma wielkie znaczenie nie tylko gospodarcze. Ogromny wpływ ma przepływająca przez kontynent rzeka przede wszystkim na życie ludzi. Woda oznacza możliwość uprawiania ziemi, a co za tym idzie wytwarzania pożywienia. Jak wiadomo klimat afrykański jest dość gorący, dlatego też orzeźwiający Niger stanowi wybawienie.

Wycieczki po Afryce

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się zwiedzanie Afryki. Do jej najciekawszych zakątków zaglądają poszukiwacze przygód z całego świata. Dość ciekawy, pomysłem jest zwiedzanie różnorodnych miejsc poprzez rejsy wycieczkowe. Takowe są organizowane między innymi na rzece Niger. Dzięki udziałowi w rejsie można zobaczyć wiele miejsc w krótkim czasie. Pozwala to poszerzyć horyzonty i poznać różnorodną kulturę oraz obyczaje kilku państw jednocześnie. Nic, więc dziwnego, że chętnych na takie wycieczki nigdy nie brakuje.

O Serwisie

Copyright © 2010 - 2017 r, dziennikiafrykanskie.pl