lut 27

Zwierzęta na sprzedaż

>
Zwierzęta na sprzedaż

Zwierzęta na sprzedaż

Bogaty świat afrykańskich zwierząt- czy, aby na pewno?

Afrykański kontynent czy też nazywany przez wielu Czarny Ląd kryją w sobie wiele tajemniczych zakątków. To właśnie w nich znaleźć można typowe dla tego miejsca florę oraz faunę. Jak wiadomo ze względu na klimat flora pozostawia wiele do życzenia jednak, gdy przychodzi pora deszczowa wiele krajów cieszy się bujną roślinnością. Świat zwierząt jest tu o wiele bardziej rozbudowany. Na całym kontynencie spotkać można przedstawicieli różnych gatunków ssaków i nie tylko. Wydawać by się mogło, że zwierzęta są tutaj całkiem bezpieczne. Jednak tak nie jest. Otóż oprócz naturalnych barier i przeszkód istnieją także takie zagrożenia jak polowania.

Nielegalne polowania czyli kłusownictwo

Nie od dziś wiadomo, że wiele gatunków zwierząt na całym świecie jest zagrożonych poprzez kłusownictwo. Mimo prowadzenia wielu walk z tym procederem niewiele udaje się zdziałać. Niestety nielegalne polowania w Afryce osiągają dzisiaj bardzo wysoki poziom. Do najbardziej zagrożonych zwierząt należą słonie oraz nosorożce, a także goryle. Kłusownicy, którzy napadają na zwierzęta to nie tylko tubylcy, ale także zagraniczni przyjezdni, którzy nierzadko pracują dla ogromnych koncernów produkcyjnych. Jak można się domyśleć słonie zabijane są przede wszystkim dla pozyskania kłów, które wykorzystywane są później do wyrabiania przedmiotów z kości słoniowej. W przypadku nosorożców chodzi o pozyskanie ich rogów, które później mielone są na proszek wykorzystywany jako lekarstwo. Oprócz tych zwierząt poluje się także na tygrysy, gepardy, lwy, a także małpy. Często organizuje się nielegalne safari, na których polowania urządzają sobie zamożni ludzie z całego świata. Kłusownictwo przybiera co raz większą siłę i wiele zwierząt jest także łapanych i sprzedawanych jako żywe do różnych krajów na świecie. Handel zwierzętami jest oczywiście nielegalny jednak mimo tego znajduje się bardzo wiele chętnych na załatwianie takich transakcji.

Stanowcze NIE

Jak już wiadomo kłusownictwo na kontynencie Afrykańskim jest bardzo rozległe. Jednak pozytywnym faktem jest, że powstaje co raz więcej organizacji, które starają się chronić zagrożone wyginięciem gatunki. Przeciwdziałanie nielegalnym polowaniom i handlowi zwierząt jest bardzo ważne jednak potrzeba na to siły oraz pieniędzy. Cały proces jest zatem żmudny i niełatwy jednak należy działać i robić jak najwięcej się da.
Nie każdy przeciętny człowiek jest świadomy, że ciągłemu zagrożeniu podlegają zwierzęta takie jak:

  • lew
  • tygrys
  • nosorożec
  • słoń
  • goryle
  • wiele innych

Najważniejsze jest, więc poszerzanie świadomości o tym, że nielegalny odstrzał różnorodnych gatunków powoduje, że liczebność zwierząt maleje z roku na rok. Powoduje to niekiedy zagrożenie ich wyginięciem, a z pewnością wpływa niekorzystnie na cały ekosystem.

O Serwisie

Copyright © 2010 - 2017 r, dziennikiafrykanskie.pl